preloader

Металокерамічна коронка

02
Металокерамічна коронка
>>>

Коронка на зуб - естетично, надійно, доступно. Металокерамічні коронки ідеально підходять для відновлення зубів з серйозними пошкодженнями, такими як карієс, тріщини або руйнування. Вони забезпечують міцний та надійний захист, відновлюючи функціональність зуба і надаючи йому природний зовнішній вигляд.

Коронка на зуб є нескінченною стоматологічною конструкцією, яка кріпиться на видиму (коронкову) частину зуба і захищає її від руйнування.

Потреба в протезуванні може виникнути як при втраті одного, кількох або всіх зубів, так і при їх пошкодженні. У останньому випадку заміна зуба не потрібна, надійним захистом від руйнування може стати коронка на зуб. Яку саме коронку встановлювати, у кожному конкретному випадку визначає стоматолог, оскільки ця ортопедична процедура - складна і залежить від багатьох факторів.

Основними показаннями до установки коронок є?

руйнування зуба через травму, (за умови збереження кореня)
обширний каріозний процес
дефекти зубів або зміна їхнього кольору
захворювання пародонта, внаслідок чого зуби розшатуються
розрідження емалі
встановлення "моста"

У будь-якому з цих випадків у клініці Вам запропонують найсучасніші методи встановлення коронки на зуб, матеріали високої якості і кваліфікований рівень обслуговування.

Існують кілька типів зубних коронок:

Безметалеві (керамічні)
Металокерамічні
Металеві

Безметалеві коронки виготовляються з особливого типу кераміки (фарфору). Кераміка найкраще підходить для коронок на передні зуби, оскільки такий протез є найбільш естетичним, дозволяючи відтворити не тільки точну форму зуба, а й прозорість та колір емалі. Завдяки цьому у пацієнта не виникає психологічного дискомфорту, оскільки протез абсолютно непомітний. Єдиним недоліком безметалевих коронок можна назвати те, що вони призначені для великих навантажень і практично не використовуються для протезування жувальних зубів.

Металокерамічні коронки поєднують в собі переваги обох матеріалів. Вони характеризуються більшою міцністю, ніж безметалеві, більш тривалим терміном служби і хорошим естетичним виглядом. Незначним недоліком металокерамічних коронок можна назвати те, що при її встановленні зуб піддається більш значущій обточці, ніж при встановленні керамічних.

Для того, щоб поставити коронку на зуб, пацієнтові потрібно пройти кілька етапів.

Встановлення металокерамічної коронки - надійне і якісне. Металокерамічні коронки на сьогоднішній день можна назвати одними з найуспішніших варіантів протезування зубів. Міцність, естетика і доступна ціна - це основні переваги даного виду коронок. Багато пацієнтів нашої клініки зупиняють свій вибір на коронках з металокераміки.

Коронки з металокераміки мають чудовий запас міцності. Металевий каркас виготовляється з високоякісних сплавів, а керамічний шар практично не піддається зносу. Іноді трапляються незначні сколи верхнього шару кераміки, але їх успішно усувають прямо в ротовій порожнині пацієнта.

Встановлення металокерамічних коронок показане в таких випадках

При сильному руйнуванні зуба (більше 50%)
Відсутність одного або декількох зубів
Карієс зуба (можлива установка, навіть якщо уражена зубна тканина нижче рівня ясен)
Потрібна корекція дефектів зубного ряду в області жувальних зубів
Швидке зношування зубної емалі
Якщо відновлювані зуби використовуються як опорні
Так само коронку з металокераміки можна встановити на зубні імплантати при нескінченному протезуванні
Щоб мінімізувати ризик ускладнень після встановлення коронок, слід повністю дотримуватися рекомендацій стоматолога

Протипоказаннями до встановлення на зуби металокерамічних коронок можуть служити:

Захворювання пародонта у хронічній формі
Бруксизм (скрежетання зубами у сні)
Порушення прикусу, стисненість зубів
Запальні процеси в ротовій порожнині
Вагітність
Наявність психічних розладів

Недоліки металокерамічних коронок:

Необхідність обточки зуба, у процесі якої знімається до 2 мм верхнього шару зубної тканини. Видалення нерва
Заради необхідності шліфування великої кількості твердих тканин зуба виникає небезпека термічного опікання пульпи та подальшої її загибелі. Так само, депульпірований зуб стає більш крихким
Дрібні сколи кераміки
При споживанні твердих продуктів можуть відбутися невеликі пошкодження верхнього шару кераміки

У нашій лабораторії виготовляються керамічні та металокерамічні коронки на основі оксиду цирконію.

Клінічні результати підтверджують, що цей матеріал не тільки має високу міцність, але і чудово сумісний з організмом людини. Тепер сучасні лазерні технології дозволяють виготовляти коронки з оксиду цирконію та каркаси для протезування зубів з дивовижною та унікальною точністю.

Коронки з оксиду цирконію вважаються найпрогресивнішою технологією сучасного протезування зубів. Величезним плюсом цирконієвих коронок є відсутність металу - кераміка з оксиду цирконію його не містить, а цілком складається лише з фарфору. Крім того, вона набагато міцніша, ніж стандартна металокераміка, яка виконується на металевому каркасі. Коронки з цирконію мають ще одну важливу якість - ними можливо протезувати зуби без видалення нерва за рахунок невеликої товщини коронки. Це дозволяє мінімізувати обтачування зуба, тим самим запобігаючи можливим запальним ускладненням з боку пульпи зуба.

Як встановлюють коронку на зуб. Треба відразу бути готовим до того, що встановлення коронки - складний багатоетапний процес, і відвідати клініку доведеться кілька разів.

При першому візиті до стоматолога він проведе повний огляд ротової порожнини і при необхідності призначить лікування. Воно може включати усунення запальних процесів, каміння, нежиттєздатних зубів, пломбування. Коронку на зуб встановлюють тільки в тому випадку, якщо він повністю здоровий.

Після успішної терапії узгоджується матеріал, з якого буде виготовлена коронка, а далі проводиться підготовка зуба до її встановлення. Цей етап буде залежати від типу обраного протезу.

Перед фінальною установкою коронки виконується її примірка, щоб переконатися в ідеальному зчіпленні зубів, відсутності будь-якого дискомфорту.

До кожного з цих етапів треба підходити максимально відповідально і невідступно дотримуватися всіх рекомендацій стоматолога, оскільки від цього залежить ваше здоров'я.

Щоб записатися до нас на прийом або дізнатися, скільки коштує коронка на зуб, зв'яжіться з нами будь-яким зручним для вас способом. Ми працюємо цілодобово!

Питання, які часто задають наші клієнти:

01. Скільки коштує один зуб із металокераміки?
Вартість металокерамічної коронки залежить від її розмірів, матеріалу виготовлення, процедур, що передують установці коронки, та багатьох інших чинників. Точну вартість зуба із металокераміки можна дізнатися у лікаря після огляду.
02. Як довго тримаються металокерамічні коронки?
Термін служби металокерамічних коронок залежить від індивідуальних особливостей організму, але в середньому становить 5-7 років, після чого рекомендується пройти профілактичний огляд у лікаря. Це дозволить зрозуміти, чи можна використовувати коронку далі, чи вона потребує заміни.
03. Що краще встановлювати - кераміку чи металокераміку?
Кожен матеріал для коронки має свої переваги. Наприклад, керамічні коронки найбільш підходять для передніх зубів - цей матеріал дозволяє максимально натурально імітувати емаль. Треба мати на увазі, що безметалеві коронки не призначені для сильних навантажень і не підходять для встановлення на жувальні зуби. Металлокераміка є більш міцною альтернативою і коштує дешевше, ніж безметалеві коронки. До їх використання прибігають для реставрації сильно пошкоджених, жувальних, опорних зубів, при швидкому зношуванні емалі, карієсі. Гідна альтернатива обом видам коронок - оксид цирконію, який поєднує в собі міцність, надійність та естетичний вигляд.
04. Чи виглядає металокерамічний зуб природно?
Металокерамічний зуб має вигляд, який найбільше наближений до природного - перед виготовленням коронки лікар підбере матеріали, які максимально відповідають кольору природних зубів. Проте через наявність металу такі коронки не рекомендується використовувати для передніх зубів, оскільки вони не можуть пропускати світло і будуть відрізнятися від природної емалі.
05. Як доглядати за зубом з металокерамічною коронкою?
Металокерамічні коронки не вимагають особливого догляду — достатньо чистити зуби двічі на день, уважно очищати простір між зубами, користуватися ірригатором та ополіскувачем. Щоб коронки прослужили максимально довго, бажано уникати споживання надто твердих продуктів, таких як горішки, льодяники, сухарики.