preloader

Видалення атипових зубів (мудрості)

02
Видалення атипових зубів (мудрості)
>>>

Одна з найпоширеніших ситуацій, коли необхідна процедура видалення, - це проблеми зі зубами мудрості. Розглянемо, чому саме ці зуби найчастіше змушують звертатися до хірургічної стоматології.

Зуби мудрості називаються восьмими зубами у зубному ряді, які зазвичай з'являються у людини у віці від 16 до 25 років.

У рідких випадках поява "вісімок" протікає без запальних процесів і болісних відчуттів.

Це пов'язано з тим, що до моменту появи зубів мудрості кістка щелепи перестає рости і вже повністю сформована - додатковим зубам просто немає місця.

Тому дуже часто вони виростають під неправильним кутом і здавлюють постійні зуби, а також можуть травмувати слизову ротової порожнини.

В таких випадках починається запальний процес з набряком в області проблемних зубів і яскраво вираженим болючим синдромом, який може супроводжуватися підвищенням температури.

В цій ситуації найправильнішим рішенням буде видалити хворий зуб в стоматологічній клініці - затягування ситуації та самолікування неодмінно призведуть до серйозних ускладнень.

Окремо варто сказати про зуби мудрості, які з якихось причин не змогли вирости або виростали не повністю, так звані ретеновані (півретеновані) зуби.

Вони можуть ніяк не проявлятися до певного часу, а потім створити цілий "букет" проблем, які доведеться довго усувати. Дуже часто ретеновані "вісімки" стають причиною запалення обличчевого нерва, лімфаденіту, флегмони та інших ускладнень, тому рекомендують видалення зубів мудрості.

Як заживає десна після видалення зуба мудрості?

Зазвичай процес загоєння лунки триває 21 день. Видалення "вісімок" ускладнюється неправильним розташуванням, тому відновлювальний період може затягнутися. Швидкість загоєння рани залежить від кількох факторів:

Ступінь травматизму операції
Розміри та характер розташування зуба
Вік пацієнта
Наявність супутніх захворювань
Загальний стан імунної системи
Наявність складних швів