fbpx data-site-width="1200px" data-content-width="1200" data-font="Roboto Condensed Helvetica, Arial, sans-serif">
preloader

Бюгельне протезування

05
Бюгельне протезування
>>>

Бюгельне протезування

Бюгельне протезування зубів забезпечує хорошу стійкість і функціональність протезу, дозволяючи пацієнтам почувати себе комфортно під час розмови та прийому їжі. Воно також сприяє відновленню природного зовнішнього вигляду посмішки і обличчя.

Бюгельне протезування - це один із видів протезування видаленими протезами при відсутності двох і більше зубів. Назва цього виду протезів походить від німецького слова "bugel" - дуга. Це слово найточніше відображає суть цих протезів - основою будь-якого бюгельного протеза є сталева цільнолита дуга, на яку кріпляться інші деталі протеза. Бюгель кріпиться безпосередньо до здорових зубів, що дозволяє рівномірно розподілити жувальне навантаження на зуби і кістку щелепи. Цей вид протезів широко використовується в стоматологічній практиці завдяки надійності та доступній ціні конструкції.

Техніка бюгельного протезування найчастіше використовується у випадку, якщо відсутні хоча б два зуби поспіль. Конструкція протезу дозволяє монтувати його як на власні живі зуби пацієнта, так і на вже встановлені коронки.

Відгуки пацієнтів про бюгельне протезування дозволяють стверджувати, що ця стоматологічна конструкція повністю справляється зі своїми функціями.

При установці важливим є не стільки кількість залишених зубів, скільки загальний стан ротової порожнини та ясен. Зовнішній вигляд бюгельного протеза досить естетичний - базовий шар з біосумісного акрилу імітує ясна, а штучні зуби створюються з сучасних матеріалів, які за своїми візуальними та "технічними" параметрами не поступаються натуральним зубам.

Основою будь-якого виду бюгельних протезів є металева дуга. Вони різняться тільки типом кріплення. У кожному випадку вид протезу обирається відповідно до клінічної ситуації та фінансових можливостей пацієнта.

Види бюгельного протезування:

На затискному кріпленні (кламмерах). Цей вид кріплення можна назвати найпоширенішим та найбільш бюджетним видом бюгеля. Кламмери представляють собою металеві дужки-крючки, за допомогою яких протез кріпиться на зубах. У цьому випадку відбувається правильне розподіл жувального навантаження на зуби та ясна – 1/3 припадає на зуби, 2/3 – на ясна. При установці бюгеля на кламмерах на верхню челюсть піднебіння залишається відкритим, що, звісно ж, більш комфортно для пацієнта порівняно з акриловими (пластинчастими) протезами.
На аттачментах (мікрозамках). У цьому випадку замість дужок-кламмерів на бюзі є мікрозамки (аттачменти), які складаються з двох частин. Одна частина закріплена на протезі, друга - вмонтована в опорний зуб. При установці бюгеля на аттачментах навантаження на зуби та ясна розподіляються рівномірно – 50/50. Це співвідношення можна вважати також правильним. Крім того, що конструкція має відмінну міцність та надійність, вона ще й абсолютно непомітна при використанні. Мінусом можна назвати те, що встановлення цього виду бюгельних протезів потребує препарування сусідніх з відсутніми зубами. Також цей вид протезів дещо дорожче порівняно зі звичайним кріпленням на кламмерах.
Телескопічні. Один з найбільш естетичних видів бюгельних протезів. Він встановлюється на спеціально обточені та покриті металом опорні зуби. Телескопічний протез передбачає високу точність виготовлення, оскільки потрібно повністю відповідати обточеному зубу та коронці протеза. Для цього опорний зуб детально полірується після покриття металом – це гарантує щільне прилягання та повну нерухомість протеза під час експлуатації. Телескопічне кріплення абсолютно непомітне в роті. Вартість таких протезів досить висока, що обумовлено складністю виготовлення та установки.
Шинируючі. Цей вид бюгельних протезів встановлюється не лише в випадку відсутніх зубів, але й при захворюваннях пародонта. Конструкція шинируючого протеза така, що при рухливості зубів він служить фіксатором, який не дозволяє зубам шататися. Внутрішня сторона протеза представляє собою тонку металеву смужку, вигнуту за формою зубів із кламмерами різної форми і кіготевидними "виступами". Цей вид бюгеля найбільш компактний, тому звичайношвидко адаптація до них відбувається, при цьому ні дикція, ні смакові відчуття пацієнта не змінюються. Вважається одним із найміцніших бюгельних протезів. Відносно висока ціна цих протезів є їх єдиним мінусом.
Безметалеві знімні протези Quattro Ti. Цей вид протезів виготовляється без використання металу, із сучасного легкого полімера - ацеталу. На полімерну основу наноситься шар рожевого акрилу, і встановлюються керамічні коронки. Бюгель Квадротті має найбільш лагідний тип кріплення - до опорних зубів він кріпиться м'якими еластичними крючками, і самі зуби не вимагають обточки. Цей тип протезів застосовується при вирішенні стоматологічних проблем у пацієнтів, які страждають алергією на метал. За міцністю м'які протези Quattro Ti не поступаються металевим, а за комфортом використання їх навіть перевершують. Вони чудово справляються з відновленням жувальної функції, проте, як і будь-які протези, не призначені для надзвичайно великих навантажень. Комфорт, надійність і "невидимість" обумовили достатньо високу вартість бюгельних протезів Quattro Ti.

Техніка бюгельного протезування складається з кількох етапів:

Огляд у спеціаліста, під час якого ваш лікувальний лікар визначить, який тип протезів буде найбільш оптимальним
Лікування та усунення різних проблем з зубами та яснами
Підготовка до протезування - рентгенівський знімок і відбиток для виготовлення бюгеля (діагностика в нашій клініці)
Виготовлення бюгельного протезу. У зуботехнічній лабораторії відливається металевий каркас, потім на нього наноситься шар рожевого акрилу, візуально повністю імітуючий ясна. Після цього до конструкції монтується керамічні або пластикові штучні зуби. Вся конструкція повністю відповідає анатомічним особливостям прикусу та будові зубного ряду пацієнта
Встановлення конструкції в ротову порожнину пацієнта

Догляд за бюгельними протезами будь-якого типу не менш складний, ніж догляд за власними зубами пацієнта. Після встановлення конструкції гігієна зубів повинна суворо дотримуватися, адже від цього залежить здоров'я всієї ротової порожнини. Слід пам'ятати, що бюгелі - це знімні зубні протези, отже бажано очищувати їх після кожного прийому їжі. Як і будь-які інші знімні протези, бюгельні не можна носити постійно. Термін служби таких протезів при правильному використанні - близько 10 років.

Протипоказання до бюгельного протезування:

Низька коронкова частина справжніх зубів пацієнта та неможливість їх нарощування
Глибокий прикус (особливо глибокий травмуючий)
Високе розташування мовної зв'язки (менше 1 см від шийок зубів). При такому розташуванні неможливо коректно розмістити бюгель
Атрофія альвеолярних виростків

Питання, які часто здають наші клієнти:

01. Чим відрізняються бюгельні протези від звичайних?
Бюгельні та пластинчасті протези мають багато відмінностей. Бюгельні протези міцно фіксуються в порожнині рота та представляють собою легку конструкцію з металу, на яку встановлені штучні зуби. Звичайний протез має велику основу з пластмаси, яка займає багато місця та потребує тривалого періоду привикання.
02. Скільки опорних зубів необхідно для бюгельного протезу?
Для кріплення бюгеля використовуються власні міцно стоячі зуби або імплантати. Важливо, щоб вони були здоровими та максимально стійкими. Зазвичай необхідно 2-4 опорних зуба для фіксації конструкції, але точна кількість залежить від типу конструкції, кількості відсутніх зубів у ряду, типу кріплення та інших дрібниць.
03. Скільки коштують бюгельні протези?
Вартість бюгельних зубних протезів залежить від їх виду, матеріалу виготовлення, кількості відсутніх зубів, типу кріплення до опорних зубів та багатьох інших факторів. Обираючи тип протеза, лікар завжди бере до уваги стан порожнини рота, побажання пацієнта та його фінансові можливості, щоб підібрати варіант, що найбільше підходить.
04. Чи необхідно обточувати зуби під бюгельні протези?
Деякі види бюгельних протезів не потребують попереднього обточування опорних зубів. Йдеться про конструкції на кламмерах - найпростіший та найбільш економний тип бюгеля, а також безметалеві протези Quattro Ti. Обточування опорних зубів необхідне при установці протеза на аттачментах та телескопічних коронках, щоб конструкція тісніше прилягала до ясен та надійно трималася.