preloader

Анатомічна реставрація зубів

05
Анатомічна реставрація зубів
>>>

Процедура, під час якої відбувається відновлення природної анатомічної форми, називається реставрацією. Вона проводиться для відновлення функціональності та естетики. Під час реставрації надають зубу природну форму та колір.

Відновлення передніх та жувальних зубів

Це два основних види відновлення зубів. Вони відрізняються за методикою виконання, показаннями та іншими особливостями. Естетичне відновлення фронтальних (передніх) зубів включає такі процеси:

видалення старих пломб та встановлення нових
шліфування, полірування
робота з міжзубними проміжками
виправлення відламів на зубах
корекція їх положення та вирівнювання за формою

Відновлення передніх зубів здійснюється за допомогою композитних матеріалів та вінірів.

Основна мета відновлення жувальних зубів спрямована на їхню функціональність. Вони відіграють головну роль у пережовуванні їжі. Враховується також естетична складова, як і при відновленні переднього зубного ряду. Відновити жувальний зуб технічно складніше. Необхідно ідеально нарощувати тканину з урахуванням фіссур та бугров. Більше того, він повинен відповідати зубу протилежного ряду. Іншими словами, його анатомічна форма відновлюється з найвищою точністю.

Показання

З роками емаль втрачає свою білізну. На ній з'являються ушкодження, відламки, тріщини. Щоб повернути їм естетично привабливий вигляд, проводиться відновлення. Тому воно і називається мистецьким. Також за його допомогою можна усунути всі існуючі дефекти, відновити колір та форму зуба.
Крім того, дану стоматологічну процедуру показано при:

патологічній або віковій стираємості емалі
наявності проміжків між зубами
природній пігментації
неправильному положенні зуба

Протипоказання

Процедура безпечна, хоча і потребує великої професійності від стоматолога. Це не звичайне пломбування. Значущу роль у відновленні відіграє естетичний фактор. Протипоказань до неї небагато.
Серед них:

алергія на матеріали, які використовуються у роботі
прямий прикус у поєднанні з патологічною стираємістю емалі
бруксизм
поганий догляд за порожниною рота

Це досить рідкі обмеження.

Методи відновлення

Існує два основних способи естетичного відновлення зубів - прямий і непрямий. Вони відрізняються за методикою та видами матеріалів, що будуть використовуватись.

Пряма реставрація

Пряма реставрація виконується за допомогою міцного композитного матеріалу, структура якого схожа з емаллю. Зазвичай таку процедуру роблять за один візит. Відновлений зуб виглядає естетично, а для навколишніх - непомітно. Він служить довго, але вартує відносно недорого. Нарощується він безпосередньо в порожнині рота.

Непряма реставрація

Непряма реставрація - це метод відновлення на моделі. Вона відливается після зняття сліпка з зубів пацієнта. Відвідати стоматолога доведеться декілька разів. Але при цьому такий метод є більш якісним і тривалим. Здійснюється реставрація за допомогою коронок, мостовидних конструкцій та керамічних пластинок - вінірів.

Відновлення вінірами

Дана методика дозволяє зробити людині «голлівудську посмішку». Вартість такої послуги, звісно, значно вище, ніж інші способи відновлення, що не заважає їй бути популярною.