preloader

Імплантація зубів

03
Імплантація зубів
>>>

Імплантація зубів повернула мільйонам людей здорове харчування і красиві посмішки. І ще мільйони людей врятує від втрати зубів.

Імплантат, імплантант або імплант - це штучний корінь зуба, виготовлений з титану, який ввинчується на місце відсутнього зуба.

Трапляються ситуації, коли вилікувати пошкоджений зуб не є можливим, і його доводиться видаляти - це може стосуватися як одного зуба, так і декількох.

У результаті такої втрати пацієнт починає відчувати дискомфорт - ускладнюється пережовування їжі, можуть виникнути дефекти дикції, а відсутність зубів тривалий час може спричинити спотворення овала обличчя та появу зморшок.

Щоб не допустити подібної ситуації та позбавити пацієнта від дискомфорту, в стоматології до нещодавнього часу застосовувалися різні види протезування.

Про те, що краще - протезування чи імплантація зубів, вартість якої очевидно вища, ведуться численні дискусії, але сьогодні наша стоматологія пропонує найсучасніший метод відновлення зубного ряду - імплантацію.

Що таке імплантація зубів?

Імплантація зубів на сьогоднішній день стала одним з найнадійніших і безпечних методів відновлення функціональності і естетики зубного ряду.

Процедура може застосовуватися як при заміщенні одного зуба, так і при відсутності декількох зубів, включаючи повну аденцію (відсутність зубів в ряду). Імплантація зубів "під ключ" включає в себе підготовку порожнини рота, встановлення штифта та коронкової частини.

Імплантати повністю повторюють фізіологічну будову і зовнішній вигляд зубів пацієнта, не відрізняючись від них ні блиском, ні прозорістю, і переважають їх за міцністю.

Титановий штифт (імплантат), який встановлюється безпосередньо в кісткову тканину на місце відсутнього зуба, має практично 100% сумісність з тканинами людського організму.

Коронкова частина виготовляється з екологічно безпечного діоксиду цирконію, який на сьогоднішній день є найкращим матеріалом для протезування зубів.

Слід відзначити, що під час імплантації сусідні зуби не піддаються обточуванню, а функціональне навантаження розподіляється рівномірно на весь зубний ряд.

Коли потрібна імплантація зубів

Імплантація це, можливо, єдиний ефективний спосіб відновити втрачений зуб без будь-яких втрат естетичної функції зуба і якості життя пацієнта.

Стоматологічна імплантація рекомендується в наступних випадках:

при відсутності всіх зубів (зубний протез міцно фіксується імплантом)
якщо є дефект зубного ряду (як опора для мостового протезу)
при відсутності одного з зубів (естетична і якісна заміна)
при відсутності жувальних зубів (з метою збереження цілісності зубного ряду у зв'язку з навантаженнями на сегмент)

У яких випадках навіть найкраща імплантація зубів неможлива

Що може завадити встановленню зубних імплантів — ціна, страх перед операцією? Є речі набагато серйозніші.

Як і при будь-якому хірургічному втручанні, у імплантації є багато деталей, які в сукупності можуть вказати лікуючому лікареві на "неможливість проведення операції".

Прохання консультуватися та проводити необхідні аналізи перед імплантацією. Серед загальних можливих протипоказів:

Порушення згортання крові, загальні захворювання крові та кровотворних органів
Злоякісні новоутворення різних органів
Імунопатологічні стани
Різні захворювання сполучної тканини
Цукровий діабет
Бруксизм та гіпертонус жувальних м'язів

Етапи імплантації зубів

Імплантація зубів у нашій клініці — абсолютно безпечна, за вигідною ціною та практично безболісна процедура.

Сучасне високотехнологічне обладнання дозволяє провести найточнішу діагностику та вибрати оптимальний варіант встановлення імплантатів за вигідною ціною.

Визначаючи коли потрібна імплантація зубів, лікарі-імплантологи розробляють індивідуальний план лікування, який складається з кількох етапів:

Діагностика

Уважний огляд та 3D моделювання будови потрібної ділянки ротової порожнини. Ця процедура проходить за допомогою томографа.
Комп'ютерна діагностика на початковому етапі лікування дозволяє лікареві детально уявити стан та кількість кісткової тканини, особливості будови ротової порожнини пацієнта, а також вчасно виявити приховані захворювання — кісти, гранулеми та інші.

Тривимірне моделювання дозволяє правильно розрахувати розташування майбутніх імплантатів та буквально до мікрона визначити кут входження штифтів у щелепу.

Санація ротової порожнини

Підготовка ротової порожнини до хірургічного втручання. Необхідно очистити зуби від нальоту та зубного каменю, у разі наявності запалення ясен або пошкоджених зубів — провести відповідне лікування.

Проведення аналізів

Для успішної операції з імплантації зубних протезів лікареві необхідно мати точне уявлення про загальний стан організму пацієнта.

Операція може проводитися тільки при відсутності категоричних протипоказань — в іншому випадку високий ризик того, що імплантат не приживеться.

Імплантація

Це основний етап. Основний етап так само ділиться на 2 етапи — хірургічний і ортопедичний. На першому етапі відбувається установка обраних імплантатів в кісткову тканину і контроль над процесом одужання.
На другому — ортопедичному — етапі виготовляється коронка і встановлюється на добре прижившийся стержень.

Звісно, що імплантація зубів — процедура досить непроста і викликає у пацієнтів велику кількість питань. На основні питань ми намагалися надати відповіді нижче.

Питання, які часто задають наші клієнти:

Найкраща імплантація зубів — це та, що робиться обізнано. Переконайтеся, що дізналися достатньо інформації, зважили всі "за" та "проти", знайшли відповіді на всі питання, що Вас цікавили.

Імплантація зубів — чи боляче це? Використовується анестезія?
Ні, це не боляче. Вся процедура з встановлення штучного зуба відбувається під місцевою анестезією, тому пацієнт не відчуває жодного болю. У післяопераційний період неприємні відчуття так само виникають дуже рідко, оскільки кісткова тканина позбавлена нервових закінчень.
Чи добре приживаються імплантати? Чи це небезпечно?
Титан, з якого виготовлений імплантат, є єдиним металом, який повністю сумісний з тканинами нашого організму. Він не викликає відторгнення, саме тому він був обраний як "замінник" зубного кореня. У стоматологічній практиці його застосовують понад 50 років, тому протезування на титанових імплантатах повністю безпечне.
Чи існують протипоказання до зубної імплантації?
Як і при будь-якому медичному втручанні існують відносні і абсолютні протипоказання до імплантації.
Скільки коштують імплантанти зубів?
Від багатьох чинників залежить вартість комплексу процедур, які об'єднує назва імплантація — ціна залежить від стану зубної порожнини, виду імплантанта та ін. Вартість на імплантацію зубів в клініці Вам може підсумувати тільки стоматолог після огляду. Оскільки процедура не є дешевою — Ви можете оформити імплантацію зубів у розстрочку.
Через скільки після видалення зуба можна проводити імплантацію зубів?
Для успішного приживлення імпланта, рекомендується чекати протягом 2-3 місяців після видалення зуба. Цього часу достатньо, щоб рана в лунці вже затяглася, але кістка ще не почала атрофуватися. Імплантацію можна виконати і пізніше, але починаються незворотні процеси в кістці, тому може знадобитися процедура з розширення об'єму кісткової маси.
У середньому, скільки коштує імплантація зуба?
Вартість імплантації зуба залежить від стану ротової порожнини, типу імпланту, кількості оновлених зубів і багатьох інших факторів. Точну вартість імплантації може назвати лікар після діагностичного огляду.
Що краще встановити: коронку чи імплант?
Встановлення коронки та імпланта - це ефективні, але не взаємозамінні способи відновлення цілісності зубного ряду. Імплант є основою для протезування та заміщає корінь зуба, а коронка встановлюється тільки на існуючу основу зуба, на його верхню частину. Після встановлення імпланта важливо дотримуватися періоду реабілітації, оскільки ця процедура вважається складною в стоматології. Поки імплант не приросте в яснах, слід утримуватися від споживання твердих продуктів, алкоголю, куріння, займання високоінтенсивними видами спорту, відвідування сауни та доторкання до місця встановлення імпланта. Якщо перед імплантацією виконувалася процедура нарощування кісткової тканини, важливо утриматися від активного чихання та кашлю протягом кількох днів. У нашій стоматології використовуються найкращі імплантати з-за кордону - наприклад, швейцарські, південнокорейські та багато інших. Завдяки високій якості матеріалу вони швидко приживаються та функціонують як природні зуби, не викликаючи дискомфорту.
Як довго будуть триматися імплантовані зуби?
Тривалість служби імплантатів залежить від типу конструкції, матеріалів, з яких вони виготовлені, розміру імпланта, стану кісткових і м'яких тканин пацієнта, особливостей догляду за ротовою порожниною, харчових звичок та багатьох інших факторів. Саме тому важливо проводити імплантацію в перевірених клініках у досвідчених фахівців. У нашій стоматології використовуються високоякісні імплантати з тривалим строком служби. Точну тривалість використання може назвати лікар після діагностичного огляду.
Які можуть бути ускладнення після імплантації зубів?
Незважаючи на те, що імплантація - складний хірургічний втручання, більше 98% процедур пройшли майже без ускладнень. Імплантати добре приживаються і не викликають дискомфорту. У рідких випадках можливі розходження швів, кровотеча, підвищення температури, больові відчуття, які не зникають, оніміння ясен. Також в рідких випадках можливі більш серйозні ускладнення - періімплантит та відторгнення імплантату.