preloader

Ортодонтичне лікування

У деяких людей є вади розвитку зубного ряду та скелета щелепно-лицьової області. Такі ускладнення виникають у дитячому віці, коли зуби тільки починають формуватися. При проблемах у розвитку зубного ряду досить проблематично правильно доглядати за ротовою порожниною. Також виникають проблеми під час їжі, оскільки на щелепні м'язи накладається навантаження, яке призводить до пульсуючих головних болів. Давайте дізнаємося, що таке ортодонтія і як стоматологи проводять процедуру лікування.

Ортодонтологічне лікування спрямоване на діагностику, профілактику та лікування аномалій розвитку зубного ряду. Після проходження повного курсу лікування у спеціаліста, людина зможе позбутися вад розвитку аномалій зубного ряду та отримати ідеальну посмішку. Після лікування людина більше не буде відчувати головні болі після їжі, зникнуть болі у шиї та спині. Таким чином, лікування вплине не тільки на зубний ряд, але і на весь організм.

Ортодонтичне лікування

Методи лікування, які використовуються в ортодонтії
У ортодонтії зазвичай використовуються лише два методи лікування - це апаратний і хірургічний методи. Вони призначаються залежно від важкості вади. Дуже рідко використовується комбінований метод, у якому застосовується як хірургічне втручання, так і спеціальні конструкції.

Розглянемо кожен метод.

Апаратний метод. Суть використання такого методу у тому, що людині встановлюється відсікається або не знімається конструкція. Це можуть бути брекети, пластини, фіксатори або спеціальні капи, в загальному використовуються пристосування для механічного вирівнювання зубного ряду з тривалим безпосереднім впливом. Іншими словами, використовувана конструкція накладає тиск на щелепу та на зуби окремо. Завдяки постійному тиску через місяці зуби вирівнюються.
Хірургічний метод. Даний метод лікування використовується дуже рідко і тільки в найскладніших ситуаціях. Стоматолог вдається до хірургічного втручання, оскільки апаратний метод не може зменшити або збільшити щелепу людини до необхідних розмірів. Пацієнт, якому був призначений даний метод лікування, проходить хірургічну операцію.
Варто зазначити додатковий метод лікування - функціональний метод. Фахівці рідко використовують його для самого лікування. Найчастіше він використовується вже після повного лікування зубних рядів. Справа в тому, що функціональний метод - це гімнастика для м'язів, спрямована на покращення сил організму. Якщо виконувати гімнастику щодня, то обличчеві м'язи будуть працювати правильно, що дозволить у майбутньому уникнути проблем з ротовою порожниною.

Конструкції, що використовуються в ортодонтії.

Вже було сказано, що в ортодонтії для лікування аномалій зубних рядів використовують як зйомні, так і незйомні конструкції. Лікар, який проводить лікування, повинен правильно діагностувати аномалію і підібрати відповідний метод корекції. У випадку неправильного підбору конструкції, на зубний ряд може або не застосовуватися позитивного впливу, або лікування буде дуже неефективним. Після встановлення конструкції в ротову порожнину, на зуби та на щелепу буде застосовуватися поступовий тиск, що призведе до повного вилікування аномалії.

Профілактика. Навіщо ходити до лікаря ортодонта?

Проблеми з зубами починаються у ранньому віці, коли у дитини тільки починають з'являтися молочні зуби. І часто вони є проблемними через неправильний догляд за ними. У дитини може з'явитися карієс або сформуватися якась вада, яка буде розвиватися, але батьки пустять це на самотік у зв'язку з тим, що "молочні зуби все одно випадуть". Проте батьки повинні пам'ятати, що лікувати молочні зуби потрібно, оскільки проблема буде розвиватися і на постійні зуби і на прикус. Тому важливо правильно доглядати за ротовою порожниною з дитинства.

Вагітні жінки, повинні правильно слідкувати за своїм здоров'ям. Уся їжа і напої, які споживає майбутня мати, впливають на розвиток дитини і особливо важливо постійно підтримувати рівень фтору і кальцію, щоб вони знаходилися на достатньому рівні.