fbpx data-site-width="1200px" data-content-width="1200" data-font="Roboto Condensed Helvetica, Arial, sans-serif">
preloader

Мостовидний протез

04
Мостовидний протез
>>>

Мостоподібні зубні протези

Мостоподібний протез дозволяє швидко і просто відновити кілька зубів в зубному ряді.

Мостоподібні протези зубів - популярний метод протезування, який використовується вже понад 30 років. Ця перевірена конструкція дозволяє повернути жувальну функцію, має доступну вартість, надійно кріпиться в ротовій порожнині, нічим візуально не відрізняється від справжніх зубів і швидко встановлюється.

Протезування - зручний спосіб замінити пошкоджені або відсутні зуби. Існує безліч методик протезування - знімний, імплантація, незнімний. Мостоподібний зубний протез саме відноситься до незнімного виду протезування і дозволяє повернути красиву та здорову посмішку пацієнтам будь-якого віку.

Що таке міст на зуби?

Мостоподібний протез дозволяє відновити відсутність 1-3 зубів і представляє собою незнімну конструкцію з зафіксованих разом коронок. Таку назву конструкція отримала через зовнішню схожість з мостом - на здорових опорних зубах фіксуються порожні коронки - краї протеза, і утримують на собі цілі коронки - "тіло моста". Цілі коронки заповнюють прогалини в зубному ряді. Деякі протези для більшої схожості з природними зубами виготовляють з імітацією ясен.

Зубний міст - це надійна конструкція, яка відмінно справляється з жувальними навантаженнями.

Показаннями до використання моста на зуби є такі ситуації:

неможливість встановлення імплантатів
відсутність в зубному ряді підряд від 1 до 3 зубів
заміна попереднього моста

Незнімний мостоподібний протез можна встановити як на бічні, так і на передні зуби. Для передніх зубів віддається перевага конструкціям, максимально відповідним відтінком і структурою природнім зубам, при створенні протеза для жувальних зубів акцент робиться більше на міцності виробу.

Скільки зубів може замінити міст

Мостоподібний протез дозволяє замінити навіть один зуб. Головне, щоб поруч були стійкі зуби, на які можна закріпити конструкцію. У більшості випадків за допомогою моста можна відновити відсутність трьох зубів підряд.

Наприклад, для заміни одного зуба виготовляється міст з трьох коронок. Центральна коронка замінює втрачений зуб, а дві крайні використовуються для фіксації конструкції на опорних зубах.

Незнімний містоподібний протез з 5 коронок може замінити три відсутніх зуба, і двома крайніми конструкція кріпиться до залишених зубів. У рідкісних випадках встановлюють містоподібні протези більшої протяжності - на 6 зубів і більше. Це допустимо, коли у літнього пацієнта відсутні зуби не підряд, і інші варіанти протезування неможливо використовувати.

Мости, складені з більш ніж 5 коронок, консольні протези (які кріпляться на одному зубі) та протези з кріпленням у вигляді застібок використовуються дуже рідко через свою крихкість і невибірковість. У таких виробах важко досягти надійної фіксації, і пацієнтові часто доводиться утримуватися від твердої їжі, щоб зберегти цілісність конструкції.

Міст на передні зуби потребує максимально уважного підходу, оскільки він знаходиться в зоні посмішки. Для виробництва такого виробу використовуються матеріали, візуально відповідні природній емалі - металокераміка або кераміка.

Протипоказання до установки моста

Навіть незнімний містоподібний зубний протез, який є максимально простою та надійною конструкцією, все одно існують певні протипоказання до його встановлення:

Відсутність 4-х і більше зубів підряд у лінії посмішки або 2-х молярів у жувальному відділі. Встановлення неможливе через великий ризик поламки
Кінцеві дефекти зубного ряду - наприклад, відсутність зуба мудрості або другого моляра
Висока стираність зубів
Бруксизм
Пародонтоз, пародонтит, гінгівіт і карієс у важкій стадії
Низькі коронки, які знаходяться на опорних зубах

Переваги керамічних зубних коронок

Порівняно з іншими матеріалами, відновлення зуба керамічною коронкою має безліч переваг:

Біосумісний і гіпоалергенний матеріал, який легко приживається
Висока ступінь схожості з натуральними зубами пацієнта
Стійкість до заселення патогенною мікрофлорою. Поверхня протеза залишається гладенькою протягом усього терміну використання, тому на ній не накопичується наліт, який провокує захворювання пародонта та ясен
Висока зносостійкість і міцність, що дозволяє відновити такою коронкою будь-який зуб у щелепі, коронки не стираються і не зношуються. За дотримання рекомендацій лікаря і норм гігієни, керамічні коронки прослужать до 15 років
Невелика глибина препарування під керамічну коронку
Стійкість до забарвлення та збереження початкового зовнішнього вигляду протягом усього терміну експлуатації. Низька теплопровідність, що дозволяє споживати як холодні, так і гарячі страви
Природна зносостійкість - поверхня коронки буде рівномірно стиратися, разом зі справжніми зубами. У контакті з іншими матеріалами протезів, природні зуби стираються значно швидше і процес стає патологічним
Ще однією великою перевагою коронок такого типу є те, що після установки їм не потрібний спеціальний догляд, досить звичайного очищення зубною пастою та щіткою

Остаточне рішення - ставити чи не ставити міст на зуби, скористатися імплантатами або знімними протезами, зможе озвучити лікар після діагностики стану ротової порожнини та залишених зубів.

Містоподібні протези: види

Залежно від матеріалу розрізняють наступні види містоподібних протезів:

Металеві зубні мости зараз практично не використовуються, але у деяких пацієнтів можна зустріти такі коронки
Міст з металокерамічних зубів - найоптимальніше і якісне рішення. Виріб складається з металевого каркасу, покритого металевим фарфором. Термін служби такого моста - від 5 до 10 років. Це міцний містоподібний протез, який візуально не відрізняється від справжніх зубів
Міст з металокерамічних зубів - найоптимальніше і якісне рішення. Виріб складається з металевого каркасу, покритого металевим фарфором. Термін служби такого моста - від 5 до 10 років. Це міцний містоподібний протез, який візуально не відрізняється від справжніх зубів

Установка мостоподібних протезів в нашій стоматології відбувається у кілька етапів:

Оцінка стану ротової порожнини фахівцем клініки та визначення плану лікування
Підготовка опорних зубів до встановлення протеза - лікування, депульпізація, обточування. Чим менше буде препарований опорний зуб, тим краще вони збережуться і краще буде носитися протез. Важливо перевірити, чи зможе здоровий зуб витримати передбачене навантаження
Створення відбитка щелепи та вибір кольору майбутніх коронок
Виготовлення протезів у зуботехнічній лабораторії. Для відновлення жувальної функції пацієнт протягом цього часу носить тимчасовий протез. У середньому виготовлення мосту займає від 1 до 3 тижнів
Примірювання та встановлення протезу, перевірка оклюзії, корекція у разі необхідності. Для надійної фіксації конструкції в ротовій порожнині використовується спеціальний розчин. У деяких випадках міст кріплять за допомогою тимчасового цементу, щоб пацієнт перевірив на практиці конструкцію і виявив можливі недоліки. Якщо пацієнта все влаштовує, через деякий час протез кріпиться на постійний цемент

Подальший догляд за зубними мостами

Догляд за ротовою порожниною після установки мостоподібного протезу майже не відрізняється від звичайного:

Чистити зуби вранці та ввечері звичайною щіточкою, додатково мостовидний протез потрібно обробляти ірригатором та спеціальною щіточкою.

Для чищення використовувати пасту, яка зміцнює ясна.

Раз в 6 місяців відвідувати стоматолога для профілактичного огляду та гігієнічної чистки зубів.

Власникам мостів з кераміки та металокераміки потрібно з обережністю споживати холодні та гарячі продукти. Через різкі зміни температур в порожнині рота може тріскатися керамічне покриття коронок.

Питання, які часто здають наші клієнти:

01. Скільки коштує міст на зуби?
Вартість мостовидного протеза напряму залежить від кількості зубів у мосту - чим їх більше, тим вища буде вартість конструкції. Також на вартість впливають деталі підготовки до встановлення - необхідність лікування опорних зубів, специфіка депульпізації, матеріал протезу тощо.
02. Що краще: зубне протезування чи міст?
У кожного виду протезування є свої переваги та особливості використання. Рекомендацію щодо того, чи слід встановлювати міст або обрати зубний протез, може надати тільки стоматолог після повноцінного огляду.
03. Як ставлять мост на зуби?
Перед встановленням мосту лікар обточує опорні зуби і робить зліпок, на основі якого буде виготовлятися мостовидний протез. Після виготовлення потрібне примірювання, щоб переконатися, що конструкція точно підходить, не викликає дискомфорту і візуально не відрізняється від природних зубів. У разі необхідності, протез можуть відправити до лабораторії на корекцію.
04. Як виглядає мостовидний зубний протез?
Мостовидний зубний протез представляє собою конструкцію із каркасу, на якому закріплені від 3 до 5 коронок. Центральні коронки замінюють відсутні зуби, крайні використовуються для фіксації.