preloader

Кісткова пластика

04
Кісткова пластика
>>>

Кісткова пластика щелеп та підняття дна синуса - важливі процедури перед імплантацією зубів. Вони створюють необхідні умови для ефективного протезування та подальшого лікування.

Технологія рекомендується перед імплантацією в тих випадках, коли кістки недостатньо для правильного встановлення протезів. Кісткова пластика щелеп радикально підвищує ймовірність повного приживлення імплантів.

Під час операції хірург формує своєрідне тверде гніздо, в яке подальш за допомогою хірургічного втручання встановлюється штучний зубний корінь. Залежно від стану зубного ряду, операція може бути частиною протоколу імплантації або проводитися як окреме втручання ще на етапі підготовки до протезування.

Кісткова пластика: показання

Основні показання для щелепної пластики - атрофія кістки, викликана втратою зубів. Після випадіння зуба навантаження на жувальний апарат стає незбалансованим, що запускає процес резорбції кістки.

Атрофія на обох щелепах відбувається по-різному. На верхній кістка псується вже через три місяці відсутності зуба, на нижній цей процес запускається через 5-12 місяців. Нарощування щелепної кістки знадобиться також пацієнтам, які стикалися з кістковою атрофією на тлі таких станів:

Видалення пухлинних утворень ясен
Травми щелепно-лицевих кісток
Спадкові фактори
Неправильне кровопостачання щелепи
Постійна присутність в роті протезів, не передбачених для щоденного використання
Пошкодження кістки під час лікування. Якщо під час видалення порушена оболонка кістки, пацієнту знадобиться остеопластика. Без наращування самостійна регенерація вже неможлива

Коли потрібна імплантація зубів

Імплантація це, можливо, єдиний ефективний спосіб відновити втрачений зуб без будь-яких втрат естетичної функції зуба і якості життя пацієнта.

Стоматологічну імплантацію рекомендується в наступних випадках:

при відсутності всіх зубів (зубний протез міцно фіксується імплантом)
якщо є дефект зубного ряду (як опора для мостового протезу)
при відсутності одного з зубів (естетична і якісна заміна)
при відсутності жувальних зубів (з метою збереження цілісності зубного ряду у зв'язку з навантаженнями на сегмент)

Види операцій по наращуванню кісток щелепи

Регенерація кістки перед імплантацією

Важлива умова ефективного протезування - достатній обсяг кістки, яка оточить і буде фіксувати імплант з усіх боків. Щоб досягти такого результату, лікар оцінить стан ротової порожнини, підбере підходящу технологію та назначить операцію. Відмінність усіх методів лікування полягає в показаннях, техніці виконання та типах витратних матеріалів.

Розщеплення альвеолярного відростка

Процедура необхідна у випадку, коли планується імплантація кількох зубів, а щільність альвеолярного шару не менше 2 мм. Операція полягає в механічному розширенні розмірів кісткової основи. Ясна та кістковий блок під нею пиляються, отриманий отвір спеціально розширюється. У порожнину встановлюються кореневі імпланти разом з м'яким матеріалом, який поступово твердіє та набуває фактури щелепи. Для відновлення потрібно не менше 6 місяців, після чого на корінці фіксуються протези.

Пересадка кісткової тканини

Технологія підходить людям з вираженим дефіцитом кістки. Донорський матеріал для пересадки береться у пацієнта або використовується блок штучного походження. Операція виконується в два етапи. На першому лікар добуває донорський матеріал з здорової щелепи або підборіддя. Далі блок вживається в область дефіциту кістки титановими кріпленнями і фіксується мембраною. Імплантація проводиться через кілька місяців, коли заживуть м'які тканини та відбудеться приживлення.

Регенерація кістки

Процедура рекомендується пацієнтам з дефіцитом кісток низької або середньої ступені. Операція з нарощування кісткової тканини може проводитися паралельно з імплантацією. Маніпуляція полягає в отриманні достатнього об'єму кісткової тканини за рахунок стимуляції процесів її природного зростання. Біля ясен закладається донорський матеріал, який запускає природні механізми зростання кістки.

Пластика після видалення зуба

Лікування назначається лише внаслідок складного видалення, яке супроводжується травмами кортикального шару. Лікар заповнює десенну лунку кістковою масою. Маніпуляція проводиться як метод лікування або метод профілактики атрофії щелепи.

Хірург-стоматолог обирає технологію індивідуально. Лікар оцінює складність патології, враховує вік та стан здоров'я пацієнта, після чого рекомендує конкретний спосіб нарощування.

Не забувайте, що успішність будь-якої операції залежить не тільки від досвіду та навичок лікаря. Велика відповідальність за власне здоров'я покладається на хворого. Відновлення після нарощування кісткової щелепи може зайняти до півроку, особливо - в складних випадках. Швидкість повного загоєння залежить від типу маніпуляції, обсягів приживленої тканини та загального стану організму.

Підготовка та проведення процедури

Нарощування кісткової тканини в стоматології проводиться тільки після правильної підготовки. Лікар санітує ротову порожнину та видаляє всі запальні очаги. Стоматолог відправляє хворого на комплексне медичне обстеження:

Аналіз крові
Консультація кардіолога, терапевта, ендокринолога
Рентген щелепи

За 7-10 днів до операційного втручання пацієнт проходить антибактеріальне лікування з індивідуальним підбором препарату. Протокол маніпуляції залежить від медичної технології та використовуваних витратних матеріалів. Операція проводиться під місцевим або загальним наркозом, але способи знеболення обираються передчасно.

Питання, які часто задають наші клієнти:

Що таке кісткова пластика зуба?
Кісткова пластика зуба - це маніпуляція, яка допомагає створити міцну основу для установки синтетичного кореня зуба. Це втручання необхідне перед імплантацією, коли обсягу початкової кістки щелепи недостатньо для закріплення коронки.
Скільки коштує пластика:
Вартість синус-ліфтингу може відрізнятися для кожного пацієнта. Ціна процедури може залежати від обсягу нарощуваної тканини, собівартості матеріалів та обраної технології лікування.
Як довго заживає десна після костної пластики:
Зазвичай процес заживлення та повного відновлення десни займає від 1 до 10 тижнів.
Чим відрізняється пластика верхньої щелепи від операції на нижню щелепу?
За рахунок анатомічних особливостей будови щелепного апарату кісткова пластика нижньої щелепи та наращування кістки верхньої щелепи мають свої відмінності. Сутність різниць полягає у виборі методики лікування та матеріалів.
Який вид остеопластики краще обрати?
Однозначну відповідь на подібні запитання ви зможете отримати лише після консультації та обстеження у стоматолога. Щоб краще ознайомитися з технологіями лікування, перегляньте фото робіт наших фахівців, прочитайте відгуки про процедури і запишіться на прийом до лікаря.