preloader

Керамічна коронка

03
Керамічна коронка
>>>

Коронки з кераміки дозволяють відновити частково руйнований зуб і не містять у собі металевих елементів.

Коронка - надійний та популярний спосіб відновити руйнований зуб. Вартість, якість і зовнішній вигляд протезу в більшій мірі залежать від матеріалу, з якого він виготовлений. Оптимальне поєднання високої якості, прийнятної вартості і високої міцності на зношування - коронка з кераміки.

Що таке керамічні зубні коронки?

Коронка з кераміки представляє собою незйомний протез, який надягається на імплантат або на частково пошкоджений зуб. Особливість цього виду коронок у тому, що конструкція не має металевих вставок, повністю безпечна і не виділяє токсини.

Велику популярність цього виду протезування обумовила висока міцність матеріалу та візуальна ідентичність натуральним зубам.

Установка керамічних коронок показана в таких ситуаціях:

Вирівнювання зубного ряду
Виправлення естетичних недоліків
Реконструкція одного зуба в ряду
Захист кореневого відбитку

Види керамічних коронок:

Залежно від складу суміші для виготовлення відрізняють кілька видів коронок.
Ми розповімо про два найбільш ефективних та популярних види - з пресованої кераміки та діоксиду цирконію.

Коронка з пресованої кераміки

Це інноваційна розробка в стоматології, яка має безліч переваг. Це міцні, зносостійкі вироби з палітрою кольорів, що відповідає натуральним зубам. Для встановлення таких коронок не потрібно сильно обточувати поверхню зуба, від чого безпосередньо залежить термін використання протеза - чим більше збережено зубної тканини, тим довше може стояти коронка.

Коронки з пресованої кераміки виробляють за двома технологіями - Empress та E-max. У першому випадку використовується склокераміка з примісами мінералів магматичного походження. Таким чином можна отримати красиві, але досить крихкі коронки, тому цей метод підходить лише для протезування передніх зубів. У другому випадку за основу береться високоміцна склокераміка, яка витримає навантаження, що накладається як на передні, так і на жувальні зуби.

Вартість коронки з пресованої кераміки залежить в багатьох від технології виготовлення протеза, початкового стану зуба, кваліфікації спеціаліста та багатьох інших факторів.

Керамічна коронка на каркасі з діоксиду цирконію

Високотехнологічний вид протезу, в якому каркас коронки виготовляється з діоксиду цирконію. Даний матеріал і технологія виготовлення дозволяють робити високоточні міцні протези, які підходять для встановлення на зуби, розташовані в будь-якому місці щелепи.

За міцністю безметалева коронка на діоксиді цирконію перевершує навіть протези з металу і дозволяє повноцінно відновити жувальну функцію. У відмінність від металевих, для цирконієвих коронок не потрібно взагалі обтачувати зуб або достатньо просто мінімальної обробки, що дозволяє зберегти здорові тканини зуба.

Коронка з діоксиду цирконію виготовляється на високоточному обладнанні, що дозволяє отримати виріб ідеальної форми та кольору, не відрізняються від натуральних зубів. Ці характеристики не змінюються протягом усього терміну використання протеза.

Переваги керамічних зубних коронок

Порівняно з іншими матеріалами, відновлення зуба керамічною коронкою має безліч переваг:

Біосумісний і гіпоалергенний матеріал, який легко приживається
Висока ступінь схожості з натуральними зубами пацієнта
Стійкість до заселення патогенною мікрофлорою. Поверхня протеза залишається гладенькою протягом усього терміну використання, тому на ній не накопичується наліт, який провокує захворювання пародонта та ясен
Висока зносостійкість і міцність, що дозволяє відновити такою коронкою будь-який зуб у щелепі, коронки не стираються і не зношуються. За дотримання рекомендацій лікаря і нормальної гігієни, керамічні коронки прослужать до 15 років
Невелика глибина препарування під керамічну коронку
Стійкість до забарвлення та збереження початкового зовнішнього вигляду протягом усього терміну експлуатації. Низька теплопровідність, що дозволяє споживати як холодні, так і гарячі страви
Природна зносостійкість - поверхня коронки буде рівномірно стиратися, разом зі справжніми зубами. У контакті з іншими матеріалами протезів, природні зуби стираються значно швидше і процес стає патологічним
Ще однією великою перевагою коронок такого типу є те, що після установки їм не потрібний спеціальний догляд, досить звичайного очищення зубною пастою та щіткою

Кераміка для протезування передніх зубів

Завдяки своїм високим експлуатаційним і естетичним властивостям, керамічні коронки ідеально підходять для реставрації передніх зубів. До протезів, розташованих у зоні посмішки, висуваються високі вимоги, і кераміка повністю їм відповідає - високоточна технологія виробництва дозволяє досягти максимальної схожості зі справжніми зубами і привабливого зовнішнього вигляду.

Це відмінний спосіб відновити руйнований передній зуб або виправити естетичні недоліки здорових - щілини, сколи, занадто темний природний відтінок тощо.

Етапи протезування зубів керамікою

У нашій клініці встановлення керамічних коронок відбувається в наступній послідовності:

Огляд стоматолога, виготовлення знімків
Обробка каналів, мінімальна обточка зубів. Нерв при цьому видаляється лише в крайньому випадку, що дозволяє зберегти зуб живим. У разі необхідності проводиться терапевтична підготовка - лікування карієсу та інших захворювань
Виготовлення керамічної коронки на основі знімка та сліпків. На час виготовлення постійної коронки пацієнту встановлюється тимчасова конструкція
Встановлення протеза та фіксація за допомогою праймера або спеціального цементу
Кожен етап встановлення керамічних коронок здійснюється висококваліфікованими фахівцями клініки, що дозволяє досягти відмінної якості протезів з максимально комфортним процесом експлуатації

Питання, які часто задають наші клієнти:

01. Скільки коштує керамічна коронка?
Вартість керамічної коронки залежить від типу протезу, особливостей підготовки зуба до процедури та багатьох інших чинників. Точну ціну назве стоматолог після діагностики та проведення підготовчого етапу.
02. Керамічна коронка: як виглядає?
Коронка з кераміки є незйомним протезом, який надягається на верхню частину зуба, що потребує відновлення. Візуально керамічна зубна коронка не відрізняється від справжнього зуба, що дозволяє встановлювати їх навіть у зоні посмішки.
03. Як встановлюють керамічні коронки:
Установка керамічних коронок відбувається у кілька етапів. Лікар оцінює стан зуба, проводить лікування та готує його до виготовлення коронки. Для цього зуб потрібно мінімально обробити, щоб коронка тісно сіла. Потім роблять знімок та зліпок, на основі яких виготовляється протез. Готову коронку встановлюють на ушкоджений зуб і закріплюють спеціальним розчином.
04. Строк служби керамічних коронок:
Керамічні коронки служать від 10 до 15 років, що відрізняє їх від протезів із металокераміки. Секрет цієї високої тривалості полягає у міцному матеріалі та розчині, яким фіксується протез на обточеному зубі — вони мають високі показники довговічності та міцності. Додатковою перевагою є можливість легко виправити невеликі дефекти, які виникли під час носіння, або відновити їх, що ще більше продовжить строк експлуатації.