fbpx data-site-width="1200px" data-content-width="1200" data-font="Roboto Condensed Helvetica, Arial, sans-serif">
preloader

Лікування брекетами

01
Лікування брекетами
>>>

Як обирати брекети залежно від віку?

Хочете перетворити свою посмішку? Брекети - ідеальне рішення! Вирівнювання прикусу, виправлення зубів і чудова естетика - все в одному. Набудьте впевненість та здоров'я своєї посмішки з брекетами.

Бажаєте мати ідеальну блискучу посмішку, як у Голлівудських зірок - з рівними, сніжнобілими зубами? Відбілити зуби допоможе швидка стоматологічна процедура під час одного візиту до кабінету. Але що робити, якщо з природи вам не вдалося отримати рівні зубні ряди та правильний прикус? У цьому випадку теж не варто хвилюватися - ніколи не пізно скористатися допомогою лікарів-ортодонтів і встановити брекет-системи.

Брекети - це сучасна і ефективна ортодонтична конструкція, яка надійно виправляє дефекти прикусу та аномалії розвитку зубного ряду і чудово підходить для пацієнтів будь-якого віку.

Брекет-системи успішно застосовуються при лікуванні наступних патологій:

Неправильний прикус
Затісне розташування зубів
Наявність міжзубних проміжків - тріщин, діастем
Кривизна окремого зуба
Жувальна дисфункція

Також, ортодонтичне лікування за допомогою брекет-систем дозволяє раз і назавжди усунути естетичний дискомфорт, спричинений непривабливим виглядом зубів.

Які брекети краще ставити для корекції прикусу?

Встановлення брекетів дозволяє надійно виправити зуби з мінімальним дискомфортом для пацієнта. Звісно, лікування займає тривалий час, але при цьому дозволяє отримати стійкий результат без необхідності подальшого лікування.

Брекети - це складна конструкція, яка складається з кількох елементів:

Основи - пластини, яка фіксується на поверхні зуба спеціальним стоматологічним клеєм
Скоб (крил) - виступаючої частини брекет-системи, в якій знаходяться спеціальні жолобки для кріплення ортодонтичної дуги
Дуги - металевого дроту з гіпоалергенного сплаву, зі специфічною "пам'яттю форми". Саме цей елемент відповідає за "рух" зубу у потрібному напрямку. Вставляється в жолобки на скобах
Лігатури - тонких кілець з дроту або гуми, які дозволяють закріпити дугу на кожному брекеті. Цей елемент відсутній тільки в самолігуючих брекетах - в цих моделях дуга кріпиться за допомогою спеціальних замочків

Які брекети краще в кожному конкретному випадку точно визначить тільки лікар-ортодонт після ретельного огляду. Всі конструкції відрізняються між собою принципом фіксації та матеріалом виготовлення (метал, золото, кераміка, сапфір, пластик, комбіновані моделі). Нижче ми розглянемо найбільш ефективні типи брекет-систем.

За типом кріплення на зубах:

Вестибулярні – традиційні моделі, які кріпляться на фронтальній поверхні зубного ряду. Такі брекети практично не впливають на функцію мовлення та жувальні функції, не вимагають тривалого пристосування і легко чистяться.
Лінгвальні – брекети, які встановлюються на внутрішній поверхні зубів, тому невидимі для навколишніх. Ці моделі вимагають більш тривалого пристосування та носіння для досягнення бажаного результату і спочатку можуть викликати проблеми з дикцією та створювати відчуття дискомфорту.

За типом фіксації ортодонтичної дуги:

Лігатурні – конструкція, яка фіксує коригуючу дугу за допомогою лігатур – тонких дротяних або еластичних гумових кілець. Така модель впорається з серйозними дефектами прикусу, але потребує частого відвідування лікаря для корекції системи.
Самолігіруючі (безлігатурні) – брекети, в яких дуга фіксується за допомогою мікрозамків. Вони комфортні в користуванні та догляді, не потребують частої лікарської корекції.

Які брекети краще ставити дитині?

Щоб позбутися від неправильного прикусу у дитини та вчасно виправити положення зубів, можна вже в 6-7 років встановлювати ортодонтичні пластини або використовувати спеціальні стоматологічні ковзани – трейнери. Через те, що щелепно-лицевий апарат дитини тільки формується, жорсткі конструкції можуть стати причиною деформації щелеп.

Знімні конструкції для дітей дозволяють дотримуватися звичних для дитини правил гігієни, що також важливо для здоров'я порожнини рота дитини. Брекет-системи можуть встановлюватися при несформованому постійному прикусі тільки у випадку серйозних патологій розвитку зубів.

Які брекети краще ставити підлітку?

В підлітковому віці варто робити основний акцент на простоту та якість гігієни, тому варто використовувати брекет-системи з додатковим захистом емалі. У шкільному віці підлітки турбуються про свій власний зовнішній вигляд, тому деякі з них вибирають моделі, які не привертають увагу. Таким критеріям відмінно відповідають керамічні та сапфірові брекети – достатньо надійні та візуально непомітні. Для особливо сором'язливих ортодонтів рекомендують лінгвальні системи.

Найчастіше для підлітків рекомендуються металеві брекети, як найбільш ефективні за своєю дією. Сучасні металеві брекети давно перестали бути важкими та непривабливими, сьогодні вони прикрашаються найекстравагантнішим чином.

Які брекети краще ставити дорослому?

Дорослим пацієнтам, з повністю сформованою зубочелюстною системою, можна встановлювати будь-який вид брекетів (за умови відсутності індивідуальних обмежень) Для тих, хто не бажає, щоб процес виправлення прикусу був помітний навколишнім, вибирають керамічні або сапфірові брекети – вони практично невидимі на зубах. Максимально приховати наявність ортодонтичної конструкції дозволяють лінгвальні брекети – вони встановлюються з внутрішнього боку зубного ряду.

Для спрощення гігієнічних процедур бажано вибирати моделі з додатковим захистом емалі, що дозволить запобігти появі карієсу.

У мережі стоматологічних клінік проводиться ортодонтичне лікування будь-якої складності з використанням найсучасніших коригуючих систем - брекетів, елайнерів, трейнерів. У нас можна пройти повне обстеження у лікарів-ортодонтів і отримати оптимальний план лікування.

Міфи про брекети ширяться серед мас зі швидкістю світла, тож іноді доходять до абсурдності.

Для багатьох людей з неправильним прикусом виникає проблема комфорту у їхніх звичайних справах. Необхідно розібратися, які труднощі чекають людину з брекет-системою у повсякденному житті.

Носіння системи викликає постійний біль:

Біль може тривати ще 5-7 днів після встановлення системи. Дискомфорт також виникає після регулювання брекетів, коли вплив на зуби зростає. Неприємні відчуття після профілактичного сеансу, як правило, проходять через 2-3 дні.

Неможливо їсти тверді продукти або жувати жувальну гумку:

Недбалий прийом їжі може призвести до пошкодження деталей системи, що збільшить час лікування і призведе до додаткових витрат при заміні замків.

Металеві конструкції спрацьовують при дослідженні пасажирів в аеропорту:

Конструкції не впливають на роботу магнітних індикаторів. Як і в імплантах чи мостах, в брекетах занадто мало металу, щоб спрацював датчик дослідження.

За брекет-системами складно доглядати:

Ортодонтичні системи дійсно потребують підвищеної уваги. Догляд за ротовою порожниною полегшують зубні нитки, щітки та ірригатори.

Незйомні конструкції задівають губи і щоки до крові:

Відразу після встановлення металеві конструкції можуть задівати ясна і щоки. Проте існує спеціальний віск для обробки гострих кутиків системи.

Після зняття конструкції лікування завершується:

Зі зняттям конструкції розпочинається ретенційний етап, необхідний для закріплення результатів. Для цього використовуються ретейнери, які фіксуються на внутрішній поверхні зубів. Додаткові пристрої потрібні лише для того, щоб зуби не повернулися до свого попереднього положення.

Для лікування достатньо 1 року:

Середній термін корекції становить 12-16 місяців. У особливо складних випадках лікування може зайняти кілька років.

Систему встановлюють лише на проблемну ділянку:

Неможливо встановити брекети, щоб вирівняти лише два-три зуби. Конструкції необхідні для формування правильного прикусу, що вимагатиме корекції положення верхньої та нижньої щелеп при замиканні.

Здоров'я зубів:

Не брекети псують зуби, а відсутність необхідної гігієни. Підвищений ризик появи карієсу викликають відсутність правильного чищення або використання невірних гігієнічних інструментів.

Для догляду за ротовою порожниною з брекетами вам знадобиться мінімально необхідний набір, що включає в себе кілька компонентів:

Зубна паста
Воскова нитка
V-подібна щітка
Однопучкова щіточка
Міжзубна щітка
Дзеркало

Кожен зуб чиститься з внутрішньої та зовнішньої сторони круговими рухами. У випадку використання електричної щітки не рекомендується надто сильно натискати головку щітки на металеві деталі: є високий ризик того, що щетинки відірвуться і залишаться в лігатурах.

Потім використовується міжзубна щітка. Для видалення часточок їжі під конструкцією знадобиться воскова нитка. Достатньо взяти 20 см нитки і повільно ввести під замок. Нитка протягується під кільцями та замками інтенсивними очищувальними рухами. Далі вказаний алгоритм виконується з внутрішньої сторони системи.

Питання, які часто ставлять наші клієнти:

Що необхідно зробити перед тим як поставити брекети?
Перед установкою брекетів необхідно провести цілий комплекс підготовчих процедур - санацію ротової порожнини, у рідкісних випадках - видалити зуби, які заважають нормальному ущільненню, виконати гігієнічне очищення. Точний перелік підготовчих процедур визначає лікар після оцінки стану ротової порожнини.
Як проходить процедура встановлення брекетів?
Після того, як лікар виконав всі підготовчі процедури, можна приступати до установки брекетів. Для цього зуби обробляють спеціальним гелем і наносять зверху лак. Методом прямої фіксації ортодонтична система встановлюється на зуби за допомогою пломбувального матеріалу. Коли емаль і брекети міцно приклеюються, на останні зуби в ряду встановлюються замки, до яких кріпиться дуга, яка потім вводиться в кожний брекет. Після того, як дуга буде зафіксована, на передні брекети встановлюються зупинки. При непрямій фіксації в ротову порожнину вставляються вже готові брекети, поміщені в капу.
Скільки коштує поставити брекети?
Вартість установки брекетів залежить від багатьох факторів, таких як тип конструкції, матеріал, метод кріплення та багато інших. Під час консультації лікар назве вам всі доступні варіанти, і на основі цієї інформації ви зможете вибрати найбільш придатний за характеристиками та ціною варіант.
Скільки днів встановлюють брекети?
Сама процедура встановлення брекетів зазвичай триває 1,5-2 години. Протягом цього часу лікар очищає і полірує поверхню зубів, наносить адгезив, закріплює брекети та дугу. Але частіше за все перед встановленням брекетів проводять лікування карієсу, видалення "вісімок" та інші процедури, що дозволяють підготувати порожнину рота до встановлення ортодонтичної конструкції.
Чого не можна робити одразу після встановлення брекетів?
Після встановлення брекетів необхідно дотримуватися наступних рекомендацій: У день процедури не рекомендується споживати гарячу та холодну їжу. Раціон повинен включати максимально м'які продукти, такі як супи, каші, молоко, кефір. У подальшому слід утриматися від споживання твердої їжі, такої як горіхи, насіння, тостерний хліб. Також бажано зменшити кількість цукру у раціоні, оскільки він є ідеальним середовищем для проживання та розвитку бактерій, що спричиняють карієс.
Які брекети найшвидше вирівнюють зуби?
Найшвидший результат можна отримати за допомогою металевих вестибулярних брекетів - вони впораються навіть з важкими дефектами прикусу. Якщо естетичний вигляд брекетів не має значення, але важливо якнайшвидше вирівняти зуби - це ідеальний варіант.
У якому віці найкраще встановлювати брекети?
Оптимальним віком для встановлення брекетів є період від 10 до 14 років, коли діти знаходяться в активному розвитку, їх кістки та зуби ще формуються. Однак дорослі також можуть носити брекети для корекції прикусу, і лікарі рекомендують консультацію у ортодонта для визначення відповідного віку та індивідуальної ситуації.
Які брекети найкраще встановлювати для дорослих?
Для дорослих рекомендуються брекети, які є максимально зручними і естетичними. Популярність користуються прозорі керамічні брекети. Однак вибір залежить від індивідуальних потреб та рекомендацій ортодонта, який допоможе визначити найбільш придатний варіант для кожного пацієнта.